Home

Uprawnienia zawodowe

Moje kwalifikacje do praktycznego wykonywania prac konserwatorskich przy zabytkach ruchomych w zakresie mebli i artystycznej stolarki budowlanej zostały potwierdzone Zaświadczeniem nr 13/94, wydanym przez Państwową Służbę Ochrony Zabytków we Wrocławiu w dniu 04 maja 1994 roku. Oraz tytuł honorowy Mistrza Rzemiosł Artystycznych * w zawodzie stolarz, przyznany 17.04.2013 r.

Tytuł honorowy "Mistrz Rzemiosł Artystycznych" nadawany jest rzemieślnikom posiadającym znaczący i uznany dorobek zawodowy w zakresie wytwarzania lub odtwarzania przedmiotów o charakterze artystycznym lub zabytkowym, naprawi i konserwacji takich przedmiotów, naprawy i konserwacji zabytkowych obiektów budowlanych oraz świadczenia usług związanych z artystycznym zdobieniem obiektów budowlanych, na mocy art. 3a ust. 3 ustawu z 22 marca 1989 r. o rzemiośle (Dz.U. z 2002 r. nr 112, poz. 979, z póź. zm.) oraz na podstawie rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 4 stycznia 2012 r. w sprawie nadania tytułu "Mistrz Rzemiosł Artstycznych" przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Bractwo Rzemiosła Artystycznego

Jako współzałożyciel i sekretarz cechu "Bractwo Rzemiosła Artystycznego" działam w grupie firm specjalizujących się w różnych branżach rzemiosł artystycznych, często ginących. Wierzę, że Państwo, którzy to teraz czytacie, wspólnie z nami przyczynicie się do przetrwania rękodzieła, realizując ponadczasowe tematy w duchu dowolnej epoki i w dowolnym stylu.

Pracownia Renowacji Mebli Antycznych

Renowacja mebli i stolarki budowalnej Konserwacja i restauracja

Meble współczesne to dla nas, umownie, meble wytworzone po Drugiej Wojnie Światowej, tj. od 1945 roku do 1980. Mebli młodszych nie poddajemy renowacji ... tyko naprawiamy.

Trudne czasy dla rzmiosła, słusznie utożsamianego z prywatną inicjatywą, pogardliwie nazywanego "prywaciarstwem" nie służyło rozwojowi jednostki. W to miejsce pojawiły się  liczne spółdzielnie i organicje regionalne, fabryki mebli ze swoim wzornictwem przemysłowym.

Na początku, powstałe w tym czasie obiekty często naśladowały styl minionej epoki art deco. Nowe wzory, projekty były najczęściej były dobre i przemyślane, mogły się mpodobać. Najczęściej, wspólnym problemem jakościowym przy ich realizacji były materiały wykończeniowe i acesoria meblowe. Jakość, wobec braku konkurencji, najczęściej pozostawiała wiele do życzenia.

Te wyżej wymienione cechy mebli współczesych są dziś fundamentalnym argumentem dla ich renowacji.

Współczesne materiały wykończeniowe i akcesoria meblowe w towarzystwie naszych technik renowacyjnych dają nieoczekiwanie pozytywne efekty, z pewnością spełniające pierwotne zamysły ich projektantów.

Oferta skierowana do:

  • indywidualnych odbiorców, osób ze swoimi ukochanymi przedmiotami, dla których wartość sentymentalna przedmiotu często przedkładana jest ponad wartości antykwaryczne, artystyczne, komercyjne.
  • osób, których indywidualne potrzeby kreują własne pomysły na meble, wystrój wnętrza, klimat otoczenia.
  • kolekcjonerów, miłośników piękna i kultur minionych epok, dla tych, którzy potrafią znaleźć w starych, używanych  przedmiotach ich niepowtarzalną osobowość, rękodzieło, osobowość która to stworzyła, używała, pielegnowała i szanowała.
  • kreatorzy wyrobów współczesnego rzemiosła artystycznego, projektanci wnętrz, architekci, którzy przychodzą do nas ze swoimi projektami lub tylko pomysłami aranżacji wnętrz. Jesteśmy od realizacji Państwa wizji.

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.