Home » Kursy i szkolenia zawodowe

 KURSY REOWACJI MEBLI ANTYCZNYCH, ARTYSTYCZNYCH


Zapraszamy pasjonatów majsterkowania, hobbystów, chcących poznać nowy zawód, pogłębić wiedzę lub po prostu nauczyć się czegoś nowego odrywając się od codziennych obowiązków.

 

Oferta nie tylko dla mężczyzn i wbrew pozorom jest u nas zawsze więcej kobiet.

Działalność szkoleniowa naszego Ośrodka polega na kształceniu ustawicznym,
w naturalnych warunkach warsztatowych, w trakcie normalnej realizacji
zadań restauratorskich, na przedmiotach-meblach nie tylko własnych ale i klientów.

 

Zajęcia odbywają się w profesjonalnej pracowni i mają charakter przede wszystkim praktyczny nawiązujący do dawnych, tradycyjnych systemów szkoleń warsztatowych w relacji Mistrz-uczeń oraz zajęć teoretycznych.

Bezpośrednio przy restaurowanym obiekcie, w warunkach warsztatowych. Przedstawimy zakres niezbędnych prac przy procesie renowacyjnym. Zapoznamy z materiałami i narzędziami restauratorskimi. Nauczymy napraw konstrukcyjnych, galanteryjnych i wykończeniowych.

Nasi kursanci na wykładach poznają wiele zagadnień z historii mebla i historii sztuki. Dowiedzą się jak wykonać inwentaryzację mebla, oszacować koszty, zrobić plan pracy, ocenę stanu i ustalenie założeń w tematyce stosowanych materiałów, technik i technologii restauratorskich.

Uczestnikami kursów powinny być osoby pełnoletnie, prywatnie zainteresowane poznaniem zawodu "renowator mebli artystycznych" lub po prostu nabyciem umiejętności dla własnych potrzeb. Wbrew pozorom są to częściej kobiety niż mężczyźni. Ponadto mogą to być osoby kierowane przez firmy zajmujące się renowacją mebli lub osoby kierowane przez Powiatowe Urzędy Pracy. Osoby bezrobotne mogą ubiegać się o dofnansowanie takiego szkolenia w swoim Urzędzie Pracy link

Od uczestników nie wymagamy wcześniejszego przygotowania.

Każdy uczestnik otrzymuje od nas materiały szkoleniowe, dydaktyczne, sprzęt i narzędzia niezbędne do zajęć praktycznych, a na pożegnanie zestaw startowy przyborów do renowacji.

Na zakończenie szkolenia wystawiamy zaświadczenie MEN.

 

Posiadamy wpis do rejestru instytucji szkoleniowej
- nr ewidencyjny  2.02/00052/2010

 

Drodzy Majsterkowicze,

Jeśli jesteście zainteresowani pozyskaniem środków na szkolenia, zachęcamy do odwiedzenia i uzyskania bezpośrednich informacji w Urzędzie Pracy w mieście, w którym jesteście zarejestrowani lub zarejestrowana jest działalność (własna lub pracodawcy).

 

Wspólnie z Wrocławską Izbą Rzemieślniczą organizujemy kursy czeladnicze i mistrzowskie.

Zapraszamy

 

 

 

 


Zabrania się kopiowania zdjęć oraz opisów (w całości lub w części) bez naszej zgody. Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r. (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz. 170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze.

 

UWAGA - wybierz odpowiedni szablon w sekcji 'Styl' dla dodanego artykułu

eeee

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.