Home » Pracownie

Renowacja mebli, repliki, meble na zamówienie i inne

Renowacja? A może nowe?

Ceny drewna rosną. Stolarstwo tradycyjne bazujące na tym materiale zanika. Zawód stolarza staje się rzadkością, usługi stolarskie luksusem.

Kupując nowe meble z drewna proszę pamietać, że handlowa definicja drewna jest często inna niż myślimy bo drewnem też często nazywają płytę mdf, lub coś co jest tylko zaokleinowane cienkim drewnem.

Warto zadać sobie pytanie czy mamy jeszcze coś drewnianego w domu? Jeżeli są to stare meble lub stolarka budowlana - zastanówmy się zanim je wyrzucimy. Nie zastępujmy ich przedmiotami, których prawdziwej natury nie zrozumiemy.

Przedmioty z drewna, które wiele lat towarzyszyły nam w naszych wnętrzach były nie tylko funkcjonalne. Skomplikowana budowa drewna sprzyja zdrowej stabilizacji klimatu w naszym mieszkaniu. Na drewno, odnowionych starych mebli, dajemy dożywotnią gwarancję. Naturalny kolor takich mebli jest nieosiągalny dla mebli nowych.  Skurcze i spęcznienia takich mebli są minimalne. Zawsze po renowacji wyglądają ładniej niż bezpośrednio po ich wytworzeniu. Jeżeli uświadomimy sobie, że sprzyjamy dzięki temu środowisku i przedłużamy istnienie czegoś co zostało wytworzone przez człowieka ... to odpowiedź nasuwa się sama!

Nasze kompetencje

Firma Akant Ukleja to nie tylko meble antyczne. Dziś to kompleksowa obsługa klientów, dla których drewno jest ważnym elementem w ich życiu.

Organizacja Ośrodka i zakres naszych możliwości w pełni sprzyjają temu zadaniu. Współpracujące ze sobą pracownie doskonale się wzajemnie uzupełniają, wysokie kwalifikacje pracowników są efektywnie wykorzystywane, specjalizacja i wzajemne relacje służą doskonaleniu zawodowemu.

Koncentracja poszczególnych pracowni na wspólnej przestrzeni, pod wspólną ideą i zarządem, gwarantuje jedność i wspólny interes w realizacji programów restauratorskich, z korzyścią dla Was i dla nas ... a przede wszystkim dla niepowtarzalnych, kochanych, przedmiotów, które nam powierzacie i pomysłów, które chcecie z nami zrealizować.

UWAGA!

Wszelkie wnioski i zalecenia mają charakter naszych indywidualnych sugestii, które czytający może akceptować jako subiektywną wypowiedź. Wprowadzone definicje pojęć mają charakter porządkowy i orientacyjny dla potrzeb naszej strony internetowej.

Brama Wrocław

Zabudowa bibliotecznaSzkatułka srebrna

Naprawa galanterii metalowej

Dawna toaleta

Szafka TV na zamówienie. Styl empire, mahoń.

Renowacja mebli współczesnych

Meble do aptekiRenowacja mebli dawnych

Stolarka budowlana i meble- Rekonstrukcje


Pianina- Renowacja stolarki i naprawa mechaniki

 

Meble na zamówienie

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.