Home » O nas

RĘKODZIEŁO. Meble, antyki i dawne rzemiosło artystyczne wykonane przez CZŁOWIEKA. Na sprzedaż i do renowacji.

 

Prezentujemy i  oferujemy do sprzedaży dawne meble stylowe i nie tylko, wykonane z drewna, z poszanowaniem tradycyjnych technik i technologii stolarskich.  Ponadto oświetlenie, obiekty szklane, ceramiczne, metalowe, tkaniny. Wykonane tradycyjnymi, rękodzielniczymi metodami.  Oferowane przez nas meble często wymagają drobnych napraw, uzupełnień, odświerzenia, ... uszlachetnienia, udziwnienia, .... Chętnie, z racji naszej specjalizacji, pomożemy, lub, wg Waszych oczekiwań lub naszych sugestii, wykonamy to za Was lub wspólnie. 

Rękodzieło obok kultury i naszego języka to najważniejsza cecha istoty LUDZKIEJ.

 

Firma została zarejestrowana w 1981 roku jako Pracownia Renowacji Mebli Antycznych przez pasjonata drewna: modelarstwa, historii sztuki i architektury, rysunku i rzeźby, a wreszcie mistrza stolarskiego i magistra ekonomii ze specjalnością informatyka. Renowacja pianin i fortepianów, w zakresie stolarki, była naturalną konsekwencją zainteresowań.

 

Od 1998 roku, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na przedmioty stylowe, artystyczne, równolegle z restauracją mebli dawnych, na indywidualne zamówienie klienta, wykonywaliśmy  repliki i kopie ciekawych mebli - pojedyncze sztuki, zestawy oraz całe wystroje wnętrz, na zamówienie, wg własnych lub powierzonych projektów. 

 Od 1989 roku prowadziłem kursy renowacji mebli. Kiedyś, na początku, pod patronatem Wrocławskiej Izby Rzemieślniczej, później samodzielnie. W naszym Ośrodku odbywali praktyki uczniowie szkół zawodowych oraz studenci Wyższej Szkoły Rzemiosł Artystycznych weWrocławiu. Od 2010 roku jesteśmy organizacją wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, prowadzonego przez Wojewódzkie Urzędy Pracy.

Dzisiaj zaliczony kurs można traktować jako przygotowanie do egzaminu czeladniczego lub mistrzowskiego w zawodzie "RENOWATOR  MEBLI  ARTYSTYCZNYCH". Szczegóły dotyczące możliwości zdawania tekiego egzaminu znajdziecie na stronie  internetowej Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu.                        Aktualnie, nasi kursanci, to przede wszystkim osoby nieprofesjonalnie zainteresowane rękodziełem. W każym przypadku są to kursy indywidualne, wg indywidualnych potrzeb osoby zainteresowanej.

 

Jako współzałożyciel i sekretarz cechu "Bractwo Rzemiosła Artystycznego" działałem w grupie firm specjalizujących się w różnych branżach rzemiosł artystycznych, często ginących. Wierzę, że Państwo, którzy to teraz czytacie, wspólnie z nami przyczynicie się do przetrwania rękodzieła,  realizując ponadczasowe tematy w duchu dowolnej epoki i w dowolnym stylu. Rękodzieło to ważna cecha istoty ludzkiej.

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.